דבר הנשיא

שלום לכולן ולכולם,

לא קל לפתוח עסק. להיות אדון לעצמך, לבנות תקציב, לנהל עובדים, להגיע לספקים, לשלם את כל החשבונות בזמן. תוסיפו לזה את התקנות, המסים, הקושי המיותר הכרוך בפתיחת העסק עצמו ואת העמידה חסרת האונים מול הרשויות בכל הקשור לביטוחים ופיצויים. לא קל לפתוח עסק, לא כל שכן במדינת ישראל, העמוסה לעייפה בבירוקרטיה. בדיוק לשם כך, הוקמה להב.

 

להב – לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל, מהווה כיום בית אמתי לציבור העצמאים בו ניתן מענה ישיר, יעיל ואישי עבור מצוקותיהם, הן ברמה הרוחבית מול הרגולטור, והרן ברמה הפרטנית. עם בחירתי כנשיא להב, שמתי לי כיעד ראשון להפוך את להב לארגון יוזם, המכתיב סדר יום בכנסת ומול משרדי הממשלה, ומוביל להישגים בחקיקה עבור העצמאים והעסקים הקטנים. עד כה, הצלחנו להוביל שורה של חוקים המתקנים עוולות היסטוריות בחוסר השוויון הקיים בין עצמאים לשכירים, בהם: חוק הפנסיה לעצמאים, דמי לידה עבור עצמאיות, תגמולים מוגדלים לציבור העצמאים בשירות מילואים ועוד.

לפנינו עוד כברת דרך ולהב בראשותי תוביל מאבק חסר פשרות להשוואת התנאים הסוציאליים לעצמאיים ובכללם בדמי האבטלה, דמי הפגיעה, במתן פיצויים פטורים ממס ועד לדרישה לקבלת תשלום החזר בגין ימי אבל – בדיוק כפי שזכאים לו ציבור העובדים השכירים.

אני מזמין אתכם להתעדכן באמצעות האתר והרשתות החברתיות אחר היקף העשייה הרחב והמגוון שלהב מובילה עבורכם, וזו ההזדמנות לקרוא לכם לקחת חלק בהשתתפות בוועדות להב, בהגעה לכנסים ולמי העיון המופקים על ידה.

רק יחד נוכל להחליף את הדיסקט במדינת ישראל ולהביא את היושבים בירושלים להפסיק להתייחס אלינו כאל החצר האחורית של המשק, ולהשקיע באופן ממשי במנוע האמתי של הצמיחה במשק הישראלי – אתם ציבור העצמאים והעסקים הקטנים והבינונים.

בכבוד רב ובברכה,

עו"ד רועי כהן

נשיא להב